powrót

5 listopada 2003 17:24

Krąg możliwości



4 kadencja, 60 posiedzenie, 2 dzień (29.10.2003)

13 punkt porządku dziennego:
Wniosek o wyrażenie wotum nieufności ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Krzysztofowi Janikowi (druki nr 2058 i 2138).

Prezes Rady Ministrów Leszek Miller:

    Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! (...)

(...) Chodzi o darowizny dla Policji i zmiany w obowiązującym prawie w tym kontekście. Pragnę zatem przypomnieć, że do 30 marca 2001 r. tylko samorząd terytorialny mógł przeznaczać pieniądze na dofinansowanie Policji. Po tym terminie, po 30 marca 2001 r., pojawiły się w ustawodawstwie inne podmioty, wskazane w odrębnych ustawach, i de facto znakomicie rozszerzyło to krąg tych, którzy mogą uczestniczyć w tych darowiznach, także o osoby fizyczne. Jak państwo myślą, za czyjej to było kadencji? (Oklaski) Przypominam, że nastąpiło to po marcu 2001 r. To, co w tej chwili pan minister Janik proponuje, i to, nad czym pracuje, to jest ograniczenie tych możliwości, co zresztą pan marszałek Wojciechowski postulował. Chodzi o to, aby ograniczyć liczbę tych podmiotów do instytucji zaufania publicznego, uszczelnić system i uniemożliwić ewentualne patologie, które w tej sprawie mogłyby wystąpić. Wyjaśniam to, żeby uspokoić tych z pań i panów posłów, którzy sądzą, że działania ministra Janika postępują w odwrotnym kierunku. Nie, one są bardzo racjonalne z tego punktu widzenia.(...)



Przekaz podprogowy

Fragment zaczyna się zaznaczniem tematu: 'Chodzi o darowizny dla Policji '.

Mamy przekaz podprogowy: terytorialny , krąg i apel do świadomości: możliwości . Dwa słowa niebieskie, akcentowane, są podwójnym, więc alarmującym sygnałem dla podświadomości. Słowo zielone (wraz z zajbliższymi) apeluje do świadomości.

Za nim drugi przekaz podprogowy. Mamy przekaz podprogowy: uniemożliwić , to i apel do świadomości: w odwrotnym kierunku . Dwa słowa niebieskie, akcentowane, są podwójnym, więc alarmującym sygnałem dla podświadomości. Słowo zielone (wraz z zajbliższymi) apeluje do świadomości.

Świadomość ma utrudniony dostęp do pamięci dwóch pierwszych słów ( porównaj Długosz 'Bez szansy' i wypowiedzi L.Millera w tym samym dziale 'Polska - co mówili politycy'). Powiązanie zaistniało lecz trudno je zweryfikować.

Zostaje podpowiedziane wprost do umysłu zdanie - sprawa dotyczy finansowania policji przez prywatne podmioty gospodarcze: ' (istnieje) terytorialny krąg mozliwości . Uniemożliwić to w odwrotnym kierunku' . Znaczy to tyle, co: na prowincji, w całej Polsce, płyną pieniądze do Policji i trzeba uniemożliwić powstrzymanie tego procesu. Czytaj L.Miller 'Obalić ustrój'

Prawa złamane przez Leszka Millera


Pr5/ At4 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że planując pułapkę proponuje transakcję jawnie, 'na rynku', usypiając tym czujność ofiary,

Pr7/ Bn2 Nie ma wolności człowiek , będąc obywatelem jakiegoś kraju podejmować działalność zmierzającą do pozbawienia niepodległości, obalenia przemocą ustroju, osłabienia mocy obronnej

Pr6/Bd3 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że nikt mu nie może przeszkodzić w swobodzie stawiania żądań, argumenty i interesy innych pomija




Pod pozorem przekazywania informacji słuchacze zostali wciągnięci w pułapkę przekazu podprogowego. Reszty nie tłumaczę, wynika bowiem ze wskazanej lektury pomocniczej.

powrót